وبلاگ

نکاتی در مورد نگهداری شیرینی تر و خشک

شیرینی های تر دوره ماندگاری کوتاهی دارند و باید حتماً در یخچال نگهداری شوند .

اما مدت نگهداری شیرینی خشک بیشتر از شیرینی تر است و حتی می توان ان را بیرون از یخچال البته در جای خشک و خنک نگهداری کرد .

این واقعیت را نیز می توان نادیده گرفت که هر چقدر مدت زمان نگهداری شیرینی خشک کوتاه تر باشد بهتر است پس شیرینی را به اندازه ای بخرید که در مدت کوتاهی مصرف شود .

نحوه نگهداری گز

گز  باید در محیطی خشک و خنک با دمای ۵ تا ۲۰ درجه سانتی گراد دور از نور خورشید حرارت یا گرما نگهداری شود برای نگهداری گز به مدت طولانی باید ان را با جعبه درون پلاستیک به طوری که هوا نبیند در فرزیز قرار داد و فقط چند دقیقه قبل از مصرف از فریز خارج شود در این صورت می توان ان را به مدت طولانی تری نگه داشت .

توجه :

با توجه به کوششی که مجتمع گز و شیرینی اریا در تولید محصولات تازه و روزانه و قابل دسترسی بودن در تمام مدت روز به صورت یکسره نموده است این امکان برای تهیه انواع شیرینی تازه در کوتاهترین زمان ممکن برای مشتریان عزیز فراهم گردیده است .

به امید روزگارانی شیرین برای همه اریاییان

 

 

0

درباره گز

انچه که یک گز خوب را از گز بد متمایز می کند خوش طعم بودن ان سفیدی رنگ ان باب شدن در دهان تازکی مغزهای پسته و بادام نچسبیدن به دندان در موقع مصرف و برخوردار بودن از نشان های استاندارد و تاریخ مصرف معتبر می باشد امروزه جهت رضایت افشار مختلف مردم افزودنی های دیگری چون عسل و زعفران و شکلات جای خود را در ترکیبات گز باز نموده است که در بسته بندی های مخصوص و در کنار گز های دیگر به عنوان سوغات اصیل اصفهان بر سر میز هر ایرانی و جهانگردانی که به اصفهان سفر می کند خودنمایی می کند.

0

درباره شیرینی

شیرینی به ماده غذایی اطلاق می گردد که ماده اصلی ان شکر یا پور قند با قند های مصنوعی باشد و در تعریف ان قدر گسترده است که شکلات ها را هم در بر می گیرد در اغلب شیرینی ها ارد و تخم مرغ ماده اصلی دیگری علاوه بر ماده شیرین کننده به شمار می ایند

کیک ها : در ترکیب این ماده قطعا از ارد و تخم مرغ نیز استفاده شده و بر دو نوع عمده کیک اسفنجی و کیک کره ای می باشد از لحاظ انواع مافین کیک پوند ، کیک بر ، کیک شیفون و … در این دسته می گنجند

تارتها : تارت در شیرینی جات به نان زیرین شیرینی اطلاق می شود که در ترکیب ان شکر نیز به کار رفته است . در صورتیکه در قالب های تهیه شود تارتلت نامیده می شود پایها در واقع نوعی تارت شیرینی می باشند که رو به انها با لایه ای از خمیر پوشانده شده است .

شکلات ها : در این شیرینی ماده اصلی کاکائو و شکر و روغن است . در برخی از انواع ان ارد نیز به کار می رود .

اسلایس ها : این نوع شیرینی معمولاً دارای دو لایه زیرین و رویین می باشد که لایه زیرین ترکیبی از ارد و لایه رویین یا ترکیبی از ارد یا ماده دیگری می تواند باشد که به رویه ظاهری زیبا و در عین حال پوک و خوش طعم بدهد لازم به ذکر است که اسلایس ها قطعات مربعی و یا مستطیلی کوچک می باشند که از برش قطعات بزرگ تر حاصل می شوند .

از معروف ترین شیرینی های خشک می توان به شیرینی زبانی کشمشی دانمارکی و مربایی اشاره کرد شیرینی های تر شیرینی های هستند که در تهیه انها از خامه استفاده شده باشد و برای نگه داری باید در محیط یخچال نگهداری شوند . از معروف ترین این شیرینی ها می توان به شیرینی خامه ای و رولت اشاره کرد .

0