درباره شیرینی

درباره شیرینی

شیرینی به ماده غذایی اطلاق می گردد که ماده اصلی ان شکر یا پور قند با قند های مصنوعی باشد و در تعریف ان قدر گسترده است که شکلات ها را هم در بر می گیرد در اغلب شیرینی ها ارد و تخم مرغ ماده اصلی دیگری علاوه بر ماده شیرین کننده به شمار می ایند

کیک ها : در ترکیب این ماده قطعا از ارد و تخم مرغ نیز استفاده شده و بر دو نوع عمده کیک اسفنجی و کیک کره ای می باشد از لحاظ انواع مافین کیک پوند ، کیک بر ، کیک شیفون و … در این دسته می گنجند

تارتها : تارت در شیرینی جات به نان زیرین شیرینی اطلاق می شود که در ترکیب ان شکر نیز به کار رفته است . در صورتیکه در قالب های تهیه شود تارتلت نامیده می شود پایها در واقع نوعی تارت شیرینی می باشند که رو به انها با لایه ای از خمیر پوشانده شده است .

شکلات ها : در این شیرینی ماده اصلی کاکائو و شکر و روغن است . در برخی از انواع ان ارد نیز به کار می رود .

اسلایس ها : این نوع شیرینی معمولاً دارای دو لایه زیرین و رویین می باشد که لایه زیرین ترکیبی از ارد و لایه رویین یا ترکیبی از ارد یا ماده دیگری می تواند باشد که به رویه ظاهری زیبا و در عین حال پوک و خوش طعم بدهد لازم به ذکر است که اسلایس ها قطعات مربعی و یا مستطیلی کوچک می باشند که از برش قطعات بزرگ تر حاصل می شوند .

از معروف ترین شیرینی های خشک می توان به شیرینی زبانی کشمشی دانمارکی و مربایی اشاره کرد شیرینی های تر شیرینی های هستند که در تهیه انها از خامه استفاده شده باشد و برای نگه داری باید در محیط یخچال نگهداری شوند . از معروف ترین این شیرینی ها می توان به شیرینی خامه ای و رولت اشاره کرد .

درباره نویسنده

Mahdi Rashidi